خبرهایی برای جعل شدن!؟

خبرهایی برای جعل شدن!؟

نگارش: عبدالحسین بوشهری

برای بار هزارویکم، دروغ بیداد می کند! جامعه ایرانی و در راس آن دولت با تمام وابستگانش که مطبوعات اقماری را نیز شامل می شود، در منجلاب دروغ دست و پا می زنند. دروغ به مجامع بین المللی، دروغ به مردم و حتی دروغ از طرف روسای دولت به بخش های پائین دستی آن، همه و همه معضل جامعه امروز ایران است.

اخیرا پایگاه خبری آتی نیوز در خبری چنین اعلام کرده است: «وام و هدیه برای نوزادان در دستور کار بهایی ها»[1] خبری چند خطی و البته سراسر دروغ و اتهام. دروغ های موجود در این خبر را با یک گشت و گذار ساده در گوگل می توان تشخیص داد. اما ابتدا بگذارید قسمت به قسمت خبر را نقل و مدارک موجود در رد آن را در ادامه بیاوریم.

» به گزارش خبرنگار فرهنگی ـ اجتماعی آتی نیوز؛ اخیرا فرقه ظاله بهائیت به منظور ترغیب زوج‌های بهائی برای افزایش جمعیت این فرقه انحرافی، پرداخت وام مسکن ۵ میلیون تومانی و هدیه نقدی ۵۰۰ هزار تومانی به نوزادان این زوج‌ها را در دستور کار خود قرار داده است.»

اولا که هنوز مردم ایران جریان فتوای جناب احمدی نژاد را در رابطه با افزایش جمعیت که موجب برانگیختن اعتراض هایی هم شد از یاد نبرده اند. «دولت هنگام افتتاح حساب حداقل ۱۰ میلیون ریال برای هر نوزاد اختصاص خواهد داد و علاوه بر آن ماهانه مبلغی از طرف دولت به این حساب واریز خواهد شد.»[2]

این بحث و اینکه این مبلغ اصولا برای تامین هزینه یک نوزاد کافی نیست، تا مدتها بر سر زبانها بود تا آنجا که روزنامه رسالت مورخ ۲۶ خرداد ماه ۸۹، شماره ۷۰۱۱ ، صفحه ۲، در مطلبی تحت عنوان «یك میلیون برای هر بچه انگیزه نمی آورد!»[3] به بررسی بحران كهولت سن و سیاست های دولت دهم پرداخت.

حال واقعا انسان عاقل بفکر فرو می رود که چطور دولت محمود احمدی نژاد تنها می توانید یک میلیون تومان کمک کند، و آن وقت بهائیان که با مشکلات اقتصادی عدیده ای از طرف همین دولت روبرو هستند، قادرند برای هر نوزاد مبلغ ۵ میلیون تومان پرداخت کنند؟

بسیار جالب است که این خبرگزاری ها سخنان خبرساز محموداحمدی نژاد را به جامعه بهائیان ایران ربط می دهد و می خواهد از بار منفی سخنان احمدی نژاد، در جهت تخریب چهره جامعه بهائی استفاده کند.

اما ماجرای هدیه ۵۰۰ هزارتومانی چیست؟ اصولا این خبر مربوط به جامعه زرتشتیان است. تارنمای جامعه زرتشتیان ایران در تاریخ ۲۲ تیر ماه ۸۹ یعنی یک هفته قبل از خبر آتی نیوز. خبری بدین شرح منتشر کرده است:

«انجمن زرتشتیان تهران مصوب کرد تا به هر کودک متولد شده از اول امرداد ماه ۵۰۰ هزار تومان هدیه بدهد. اردشیر اورمزدی هموند کمیسیون فرهنگی انجمن با اشاره به پیشنهاد این کمیسیون در سال گذشته که قرار شد بررسی مجدد شود افزود به نظر کمیسیون به هر نوزاد ۱ میلیون تومان وام بانکی و ۵۰۰ هزار تومان هدیه داده شود.»[4]

نظر شما چیست؟ آیا این یک جعل خبر نیست؟ خبر را عینا نقل و تنها با افزایش رقم مبلغ وام بانکی، آن را به نام بهائیان پخش کرده اند. اصولا اعطای وام و یا باز کردن دفترچه حساب برای کمک به خانواده های تازه تاسیسی که قصد بچه دار شدن هم دارند، بسیار خوب است.

اما اینکه چرا برخی قصد دارند با پخش اینگونه اخبار به جوسازی علیه بهائیان اقدام کنند، مسئله دیگری است که باید هم مردم و هم روشنفکران نسبت به آن هوشیار باشند. اما در ادامه خبر در تارنمای زرتشتیان دلیل چنین تصمیمی را اینگونه ذکر کرده اند:

» گفتنی است این پیشنهاد به دنبال کاهش جمعیت جامعه زرتشتی به دلایل گوناگون از جمله مهاجرت مطرح شده است.»

خب البته این هم یکی از راهکارهایی است که مسئولین جامعه زرتشتیان برای مشکل کمبود جمعیتشان بدان تمسک جسته اند. اما آیا این راهکارها کافی است؟ فرض می کنیم که خبر آتی نیوز صحیح است و جامعه بهائی هم چنین راه حلی را برگزیده است. آیا این وظیفه دولت نیست که مشکل ازدواج جوانان در وهله اول و سپس مشکل هزینه های تولد نوزاد و آموزش و پرورش او را تامین کند؟ آیا در کشوری که صاحب ذخائر غنی نفت و گاز است، خجالت آور نیست که شرایط ازدواج و تولید مثل برای زوجهای جوان هر روز سخت تر از دیروز می شود؟

در انتهای خبر آتی نیوز چنین آمده است:

«خبر دیگری در این زمینه حاکی است که درپی کاهش آمار ازدواج در بین فرقه ضاله بهاییت، عوامل این فرقه انحرافی در تلاش هستند تا با برپایی یک برنامه عمومی به جذب مخاطب بپردازند.»

منظور از برنامه عمومی چیست؟ و اصولا ربط بین کاهش آمار ازدواج که نه تنها مشکل جامعه بهائیان بلکه مشکل کل جامعه ایران است، با برنامه عمومی و جذب مخاطب چیست؟ و اگر این راهکار مناسب است و بهائیان قادرند از این طریق مشکل ازدواج را حل کنند، پس چرا دولت اسلامی با این همه ادعا قادر به حل مشکلات جوانان نیست؟

بهتر است دولت و رسانه گروهی آن، بجای شانتاژ و خبرسازی های کذب و بی پایه و اساس، سعی کنند فکری به حال وضعیت اقتصادی و تامین معیشت مردم ایران بکنند.


[1] http://atynews.com/?Id=21&AKH=17571&desc=%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%88%D8%A7%D9%85-%D9%88-%D9%87%D8%AF%D9%8A%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%8A-%D9%86%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D9%87%D8%A7%D9%8A%D9%8A-%D9%87%D8%A7

[2] http://www.khabaronline.ir/news-61551.aspx

[3] http://www.magiran.com/npview.asp?ID=2106506

[4] http://www.berasad.com/fa/content/view/4367/50

Advertisements
این نوشته در Uncategorized ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s