خنده دار و گریه آور

خنده دار و گریه آور

تاکنشان

آیا هرگز بین دو احساس گیر کرده‌‎اید؟ دو احساس تلخ و در عین حال خنده‌آور؟  هیچ وقت فکر می‌کردید قومی آنقدر در مقابل قوم دیگر زبون شوند که دست به تهمت‌های خنده‌دار بزنند که گویای ذلّت و دنائت خودشان و عجز و ناتوانی‌شان در مقابل قوم دیگر گردد.  از این لحاظ می‌گویم قوم دیگر که خودشان را از دیگران جدا می‌سازند و آنقدر آنها را بیگانه می‌شمارند که ابداً حاضر نیستند به سخنشان گوش دهند، اعمالشان را ببینند، صداقتشان را لمس کنند و تمام همّ خود را به کار می‎برند که با بهتان و افترا حیثیت آنها را لکّه‌دار سازند.

امروز خبری به دستم رسید از جهان‌نیوز؛ ناگفته نگذارم که بنده اینها و امثال آنها را مسلمان نمی‌دانم و حساب آنها با مسلمانان پاک‌نهاد جدا است.  اینها ره گم کردگانی هستند که از شدّت سردرگمی دیگر نمی‌دانند چه دروغی سر هم کنند که لااقل قدری باورکردنی به نظر برسد.  آیا واقعاً تلخ نیست که گروهی اینقدر به زبونی و خواری دچار شده باشند که اینگونه به جعل خبر بپردازند که خودشان هم باورشان نمی‎شود که ساخته و پرداختهء آنها باشد؟

آیا میل دارید این خبر را بررسی کنید؟  همین که گزارش کننده نامش «جهان نیوز» است فی نفسه گویای جعلی بودن و دروغ بودن آن است و نیازی به هیچ بحث و استدلالی نیست.  چه که این سرویس خبری عادت کرده که اراجیف سر هم بکند و به عنوان خبر در سایت خود درج نماید.  تا کنون بارها کذب بودن گزارش‌هایش ثابت شده است.

اوّلاً بهائیان هیچ زمانی اقدام به جذب نیرو نکرده‌اند.  آنها هدفشان وحدت عالم انسانی است؛ یعنی وحدت پیروان جمیع ادیان و اقوام؛ آنها معتقدند که هیچکس محتسب دیگران نیست که چرا کسی مسلمان است و دیگری بودایی و آن یکی یهودی و دیگری مسیحی.  این مربوط به خودشان و خدایشان است.  امّا، اگر اینان اختلاف بین خود را کنار گذاشته دست اتّحاد به یکدیگر بدهند دنیای بهتری خواهند ساخت.  لهذا بهائیان ابداً سعی ندارند کسی را به سوی خود جذب نمایند و مانند جهان‌نیوز و هم‌پالکی‌هایش کسی را هم که قصد روی آوردن به دیانت دیگری داشته باشد تهدید نمی‌کنند و برچسب ارتداد نمی‎زنند.  از آن گذشته، بهائیان سر جنگ با کسی ندارند که جذب نیرو نمایند.  جذب نیرو کسی می‌کند که قصد جنگ داشته باشد، پیروان سایر ادیان را دستگیر کند و به زندان بیندازد و با تشویق، یا ارعاب سعی در تغییر عقیدهء آنها نماید.

نوشته‌اند که از میان دانشجویان چپ قصد جذب نیرو داشته‌اند.  برای بهائیان «چپ» و «راست» وجود ندارد؛ یمین و یسار را معنایی نیست.  بلکه همه در صقع واحدند و عندالله معزّز.  اگر از نظر جهان‌نیوز کسانی که سر ناسازگاری با خدا دارند «چپ» نامیده می‌شوند، برچسبی است که آنها می‎چسبانند.  نزد بهائیان جمیع خلایق مخلوق خدایند و گرامی نزد او.  ممکن است عقاید خود را به هر کسی ابراز دارند و سؤالات را جواب دهند امّا معتقدند که گرایش هر کسی به دیانتی به قلب او مربوط است و در حیطهء وجدان او و احدی جز خداوند را حق دخالت در حیطهء وجدان کسی نیست.  اگر به «مقالهء شخصی سیّاح» مراجعه فرمایند ملاحظه خواهند کرد که عین حقیقت است.

مرقوم فرموده‎اند که این گروه توسّط مأموران امنیتی دستگیر شده‌اند؛ مأموران امنیتی کار خوبی کرده‌اند که کسانی را که به نام «بهائی» به کار خلاف دست زده‌اند دستگیر کرده‌اند.  بهائیان هرگز چنین کاری نمی‌کنند. امّا به بیان اعتقادات خود می‌پردازند، چه به مذاق جهان‌نیوز خوش آید چه نیاید.

نوشته‌اند که این گروه خود را «ارتش جهانی رهایی» نامیده است.  این از همه خنده‌دارتر است.  بهائیان نه ارتشی دارند نه معتقد به رهایی بخش بودن.  آنها پیامبر الهی را رهایی‌‎بخش می‌دانند و بس و پیام او را انتشار می‌‎دهند و به هر طالبی ابلاغ می‌کنند.  اگر اصطلاح «جنود» را در آثار بهائی دیده‌اید، لابد سلاحشان را هم که «بیان»، «اخلاق مرضیه»، «اگر سمع نیابند لب نگشایند» و امثالهم است باید دیده باشند.  لهذا نام «ارتش» را که به جنگ و جدال دلالت دارد، به این طایفه نتوان چسباند که جنگ و جدال و نزاع و وبال در میانشان حرام است؛ لابد آثار بهائی را نخوانده‌اند که اینگونه وصله‌ها را می‌خواهند بچسبانند.

یکی به این جهان‌نیوز بگوید کدام آدم عاقلی می‌آید جلسهء «ارتش جهانی رهایی» را در پارک طالقانی برگزار کند که بیایند بگیرندش!  بطلان این اظهارنظر آنقدر بدیهی است که نیازی به گفتار نیست.

نام گردانندگان تیم را هم الحمدلله جهت حفظ هویت آنها با حروف اختصاری نوشته‌اند.  امّا همین که نوشته‎اند اینها اسلحه تهیّه کرده‎اند دلالت بر بطلان خبر دارد.  از سال 1357 تا کنون هزاران بهائی را دستگیر کرده و به زندان منتقل کرده‌اند.  حتّی یک مرتبه در منزل هیچیک از آنها اسلحه نیافتند.  حمل اسلحه برای بهائیان ممنوع است.  البتّه «جهان نیوز» و هم‌پالکی‎هایش گوش شنوا ندارند که بشنوند.  دوباره فردا در خبر دیگری مشابه این خبر را درج خواهند کرد.  امّا مردم دانا که این یادداشت را می‎خوانند می‌دانند چه می‌گویم.

سفر به کردستان عراق و ملاقات با کومله و پژاک آنقدر بدیهی‎البطلان است که کبک پخته را هم خنده می‌گیرد.  جلوی چشم پاسداران انقلاب که مرزها را وجب به وجب مراقبت می‌کنند، چگونه این دو نفر به آنجا مسافرت کرده و اسلحه گرفته و قرار و مدار گذاشته‌اند، خدا می‌داند و جهان نیوز.

در واقع، نویسندهء خبر آنقدر از همه جا بی‌خبر است که وصلهء بزرگی درست کرده که با هیچ چسبی به جامعهء بهائی نمی‌چسبد.  البتّه هم‌وطنان هوشیارند و این قبیل اخبار نادرست را باور نمی‌‎کنند و البتّه مسئولین کشور هم وقعی به این قبیل خبرها نمی‌نهند. چه که هر خبری مستلزم دلیل و مدرکی است. من فقط مانده‌ام که این خبرنویس جهان نیوز جواب قاضی القضّات را چه خواهد داد.

http://www.iranpressnews.com/source/080524.htm

Advertisements
این نوشته در حقوق بشر ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

1 پاسخ برای خنده دار و گریه آور

  1. nasser :گفت

    This sort of falsely fabricated news is not a big surprise for Baha’is in Iran. This is yet another sign of desperation demonstrated by the authorities to create distraction and justify their action for further persecution of innocent Baha’is.

پاسخی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s