مقدمه و اصول نامه نویسی دربارۀ پروندۀ مدیران پیشین بهائی (کمپین «ما یاران هستیم »)

مقدمه و اصول نامه نویسی دربارۀ پروندۀ مدیران پیشین بهائی (کمپین «ما یاران هستیم »)

http://hra-news21.info/yaran.html

مجموعۀ فعالان حقوق بشر در ایران (مجموعه)، مجموعه ای بومی از فعالان حقوق بشر است که غیر سیاسی، غیر دولتی و غیر آئینگرا است. در راستای فعالیت حقوق بشری و در راستای ازادی باور و وجدان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران یک کمپین نامه نویسی برای هفت مدیر پیشین جامعۀ بهائی (منسوب به یاران) که هر کدام به بیست سال زندان محکوم شده اند ساماندهی کرده است. این کمپین نامه نویسی به دلیل فراگیر بودن معضل حقوق بشر در ایران و با توجه به اینکه هر ایرانی می تواند در معرض نقض حقوق بشر باشد «ما یاران هستیم» نامگذاری شده است.
‎مواضع مجموعه دربارۀ وضعیت قضایی و پروندۀ یاران را در بیانیه زیر مشاهده کنید:
http://www.hra-news.org/51/1389-01-27-05-24-07/3395-1.html
‎اصول نامه نویسی حقوق بشری برای کمپین «ما یاران هستیم» که همگان را به آن توصیه می کنیم از قرار زیر است:
‎استخوان بندی یک نامه تظلم و درخواست رسیدگی عادلانه به پروندۀ این هفت نفر در زیر موجود است که با کپی و پیست و افزودن و کاستن فرازهای مناسب و دلخواه به متن مورد نظر شما تبدیل می شود.
‎خواهشمندیم موارد زیر را رعایت بفرمایید:
‎-متن نامه حتما غیر سیاسی و بدون جهت گیری ایدئولوژیک و دینی باشد.
‎-نامه و عنوان نامه محترمانه و مناسب با یک درخواست حقوق بشری باشد.
‎-در صورت امکان از ایمیل خصوصی استفاده کنید ولی اگر به دلایل شخصی این امر مقدور نبود آدرس تازه ای با پست الکترونیک درست کنید و از آن طریق ارسال نمائید.
‎-پس از ارسال نامه لوگو (بنر) کمپین را در فیس بوک و تویتر و سایر شبکه های اجتماعی به جای تصویر شناسه جایگزین کنید. این کمپین نامه نویسیِ حقوق بشری تا اول مهر ماه ادامه خواهد داشت. خواهشمندیم تا آن زمان بنر کمپین را در تصویر خود نگاهدارید.
‎-نامه پست الکترونیک را در صورت تمایل با نامه کاغذی و پست متعارف به آدرسهایی که در همان سایتها موجود هستند ارسال کنید. این پیگیری با نامه متعارف بسیار مفید و لازم است چون این نوع درخواستها برای اجرای عدالت با نامه غیرمجازی مورد توجه بیشتری قرار می گیرد.

‎گیرندگان
‎ آیت الله خامنه ای— رهبر جمهوری اسلامی ایران
‎آقای محمود احمدی نژاد – رئیس قوۀ مجریه
‎آیت الله صادق لاریجانی –ریاست قوۀ قضاییه
‎دکتر محمد جواد لاریجانی –رئیس ستاد حقوق بشر قوۀ قضائیه

‎با سلام و درود
‎این جانب (نام و نام خانوادگی) ایرانی و از فرزندان این مرز و بوم هستم. متاسفانه هفت مدیر پیشین جامعۀ بهائی ایران که آنان نیز ایرانی و شهروند ایران هستند بیش از دو سال اخیر را در بازداشت به سر برده اند. همانطور که مستحضر هستید این هفت نفر به دلیل مدیریت جامعۀ دینی بهائی بیش از دو سال پیش بازداشت شدند. اتهامات وارده که پس از نزدیک به یک سال بازداشت تفهیم شدند عبارت از اقدام علیه امنیت ملّی، توهین به مقدسات، جاسوسی و تبلیغ علیه نظام بود. پس از تحمل چند ماه حبس انفرادی و دو سال زندان دشوار به تازگی به بیست سال زندان محکوم شده اند. این تفهیم حکم از قرار معلوم شفاها ً به وکلای آنان ابلاغ شده است و آنها در پی صدور حکم به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده اند.
‎شوربختانه دادگاه آنان بصورت غیر علنی و بدون حضور ناظران بی طرف و بدون دسترسی لازم به وکلای مدافع و بدون دسترسی لازم متهمان و وکلا به پرونده صورت گرفت. روند امور قضایی پروندۀ این هفت نفر و عدم شفافیت دادگاه آنان این مساله را آشکار می سازد که این هفت نفر زندانی باور و وجدان هستند که به دلیل اعتقادات دینی و گرداندن یک جامعۀ مذهبی بازداشت و محکوم شده اند.
‎بنابر این از شما خواهشمندم در اسرع وقت اقدام لازم برای بررسی پروندۀ این زندانیان وجدان و اتهامات بی اساس علیه آنان رسیدگی بفرمایید تا آنان و تمامی زندانیان وجدان از زندان آزاد و به پیش خانواده و عزیزان خود بازگردند.
‎با سپاس از توجه شما به این مقولۀ وجدانی و حقوق بشری.

Advertisements
این نوشته در حقوق بشر ارسال شده و با برچسب‌گذاری شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s