به مناسبت نزدیك شدن سال چهارم زندانی شدن بی گناهان در بند رها ، هاله و ساسان

به مناسبت نزدیك شدن سال چهارم زندانی شدن بی گناهان در بند رها ، هاله و ساسان

17 روز تا اتمام سومین سال

لازم به ذکر است که برخی نوشته ها به طور مستقیم به این سه عزیز یا فعالت آنها بر نمی گردد

دوستان عزیز الله ابهی

در نهایت احترام و کمال ارادت و محبتی که در قلب به شما دارم پیشنهادی را خدمتتان عرض می کنم که تقاضا می کنم آن را بررسی نموده ، در صورت تمایل اقدام عاجل نمائید.

شرایطی که در سه سال اخیر پیش آمده حقیقتا از ابعاد مختلف جامعه بهایی را تحت فشارها و تضییقات مختلف قرار داده است. بر طبق پیامهای معهد اعلی هریک از افراد مسئول است که برای دفاع از حقوق حقه خود و جامعه اسم اعظم قیام نماید. بیان حضرت عبدالبهاء  را به یاد آورید که می فرمایند : » از سرشک دیده یتیمان و ستمدیدگان حذر لازم، سیل خیز است. از دود آه مظلومان پرهیز باید، شرر انگیز است. تائید و توفیق از عدل و دادخواهی حاصل گردد، والله ولی المظلومین. »

امروز تایید و توفیق بر طبق بیان فوق از عدل و داخواهی است . بیائید از این فرصت به دست آمده استفاده نمائیم و همه باهم یکبار دیگر در قیامی عاشقانه و متعهدانه از اولیای کشور خواستار اجرای قانون و عدالت برای جامعه اسم اعظم در ایران شویم. اگر هریک از ما خود را در جای تک تک مسجونین بگذاریم که درگرماو  سرما، در شرایط نا مناسب زندان، از لحاظ جسمی چه سختی را از برای احقاق حق یک یک ما تحمل می کنند آنوقت شاید خود را مسئولتر بدانیم که ما هم به پاس فداکاری و جانبازی ایشان قدمی برداریم. به یاد آوریم همه خدماتی را که این مسجونین خالصانه برای جامعه انجام داده اند، شاید این قدم کوچکمان بتواند به نشانه سپاسگزاری و قدردانی باشد.

پیشنهاد می شود متنی به جهت عدالت و دادخواهی با این متن به چند مقام ذیل نوشته شود. یقینا اگر تک تک ما این متن را بنویسیم و حتی سالمندان و افراد ساکن و فعال جامعه را همراهی نمائیم تا این مهم را انجام دهند تاثیر آن بی نظیر خواهد بود. استدعا می شود متن ذیل را ملاحظه نمائید و از آن الهام بگیرید:

حضور مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای

سلام علیکم

جنابعالی در مقام یکی از مجتهدین اعلم و فقهای کامل در ایران مستحضرید که اعضای جامعه اقلیت غیر رسمی بهائی که از شهروندان این آب و خاک و سرزمین هستند از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی به جهت برحق نشناختن عقیده ایشان مورد ظلم و بی عدالتی های زیادی از طرف مسئولین امور قرار گرفته اند. هرچند عقیده ایشان از طرف جنابعالی مورد تائید نیست ولی بر طبق قانون ایشان شهروندان ایرانی هستند و باید از حقوق شهروندی خود برخوردار باشند. حتی اگر ایشان به صرف عقیده شان و یا اعلام آن در زمان پاسخگویی به هموطنان مورد بازداشت و زندانی شدن قرار می گیرند ولی در هر حال اول شهروند ایرانی و انسان هستند و باید بر طبق قانون با ایشان رفتار شود. متاسفانه اینطور نیست و رفتار مسئولین حقیقتا جهت گیری عقیدتی دارد. در موارد دیگر هم مثل حق تحصیلات عالیه ، حق داشتن جواز کسب و تمدید آن، امنیت جانی و مالی و … حقوق شهروندی ایشان تضییع می شود. از آن مرجع عالی تقاضا می شود نظر به احاطه علمی و فقهی که بر قانون دارند ، دستور فرمایند تا مسئولین عالی کشور در سه قوه جهت رعایت و احترام به حقوق حقه شهروندی این جامعه اقدام نمایند.

السلام علیکم و علی عبادالله الصالحین

آدرس:

تهران- خ جمهوری اسلامی – انتهای خ شهید کشور دوست – دفتر مقام معظم رهبری

پیشنهاد می شود این نامه نه تنها از طرف جامعه پیروان اسم اعظم ، بلکه تمام کسانی که عدالت خواه و دادخواه هستند ارسال گردد. ایجاد روحیه و جوی از تعهد و اقدام و تشویق و یاری یکدیگر در انجام این مهم عبادت و خدمت امروز هریک از ماست؛ نه خود را محروم کنیم و نه دیگران را.

فدای تک تک شما

آدرس های دیگر :

1 – نهاد ریاست جمهوری : تهران – میدان پاستور – خ پاستور – دفتر ریاست جمهوری

2 – دادستانی کل کشور ( آقای محسنی اژه ای ) : تهران – خ خیام – روبروی پارک شهر – کاخ دادگستری

3 – دفتر حقوق بشر اسلامی ( آقای دکتر محمد جواد لاریجانی ) : تهران – خ آفریقا – کوچه دامن افشار – پلاک 7

4 – رئیس کمیسیون امنیت ملی کشور ( آقای بروجردی ) : تهران – بهارستان – مجلس شورای اسلامی –

5 – رئیس کمیسیون اصل نود ( آقای فاکر ) : تهران – بهارستان – مجلس شورای اسلامی

Advertisements
این نوشته در حقوق بشر, سکولاریزم و جایگاه عقل و دین ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s