دنیای وارونه وارونه

دنیای وارونه وارونه

دوستی برام پیامی :

در سرزمینی كه ابرها بدون این كه ببارند می گذرند بی شك ستم بیداد می كند » كورش كبیر»

این جمله به كورش كبیر نسبت داده شده، صحت این نسبت چه حد است نمی دانم! اما نكته ی قابل تامل این كه فكر نمی كنم این جمله به ایران امروز برگردد و چرا این پیام فرستاده شد نمی دانم! درست است كه مدتی است ابرها شهر و كشور را فرا می گیرد و یا بدون باران و یا با بارشی اندك سرزمین مان را ترك می كنند و می روند اما این كه دلیل نمی شود ستمی در این كشور وجود داشته باشد راحت تر كه بخواهم بگویم مدتی است واژه ی ستم برای ما بیگانه شده معمولا ستم باید بر اقشار مردم وارد شود آن هم بر خلاف قانون اساسی یك مملكت. حال آن كه در هیچ كجا این ستم را نمی بینیم و ذره ای جدا شدن از قانون اساسی را پیدا نمی كنیم برای روشن تر شدن مطلب نمونه هایی را ذكر می كنم

1 – اقوام مختلف در ایران آزادی دارند و در تمام رده های مملكتی می توانند صاحب پست و مقام شوند و بدون آن كه بپرسند از چه قومی هستی و یا زبانی كه با آن صحبت می كنی چیست از استخدام شركت های دولتی تا رییس مجلس و رییس جمهور می توانند كه خود را نشان بدهند.

2 – كارگران در كمال اعتماد به دولت به سر می برند و می دانند در هیچ كجا حقی از آنها ضایع نمی شود و دولت به تمامه هوای آنها را دارد پس در نهایت شادمانی به كار مشغولند و سر هر ماه با لبی خندان حقوق مكفی خود را می گیرند تا جلو روی خانواده شرمنده نباشند.

3 – حق داشتن دین و مذهب و آیینی غیر از دین رسمی به صراحت در قانون ذكر شده و به تمامه رعایت می شود بدین صورت كه همه ی مذاهب در كنار هم و در كمال خوشی زندگی می كنند و از این میان اگربخواهم نمونه ی ارائه دهم به بهاییان می رسیم كه بیش از سایرین آزادند: مراسم آیینی خود را در كمال آزادی برگزار می كنند، به هدایت كنندگان این جامعه كه خود یاران می خوانندشان امكانات اداره جامعه را می دهند و با آنها همكاری می كنند و همینك هر هفت نفر آنها در خوش آب و هوا ترین منطقه ی ایران به فعالیت مشغولند. دانشجویان این آیین در بهترین دانشگاههای كشور پذیرفته می شوند و با آنها به خوبی برخورد می شود. پیروان این آیین می توانند هر شغل دولتی كه می خواهند انتخاب كنند و بدون واهمه از این كه بهایی هستند در آموزش و پرورش و بانك و شركت نفت و … استخدام می شوند. در شغل آزاد هم وضعیت به همین منوال است و اصلا و ابدا آنها را نجس نمی دانند و مجوز است كه پشت سر هم برای شان صادر می شود. شهروندان بهایی از بهترین امكانات رفاهی برخوردارند تازه اینها كه عقایدشان مسموم است مثلا اعتقاد به تساوی حقوق زن و مرد دارند و به اصل تعدیل معیشت معتقدند و برای رفاه اجتماعی تلاش می كنند و محبت و الفت و همبسته گی و در نهایت وحدت عالم انسانی را در سر دارند و سعی در بهتر شدن دنیای پیرامون خود دارند و با چنین افكاری به آنها اجازه داده می شود كه به راحتی در این كشور فعالیت نمایند، دیگر مذداهب كه جای خود دارند

4 – دانشجویان عزیز كه در عالی ترین رتبه از رفاه و آزادی اندیشه و بیان به سر می برند و خبری از خفقان و تهدید نیست. اگر هر از گاهی اعتراضی داشته باشند هنوز لب وا نكرده اند به خواسته هایشان توجه می شود هرچند كه خواسته هایشان بر حق نباشد مانند این كه رییس دانشگاه مستبد است و یك عقیده را بیشتر نمی پذیرد. و یا اگر بخواهند جنبش دانشجویی و یا فعالیتی در زمینه حقوق بشر راه اندازی كنند باز هم برای آنها همه گونه امكاناتی فراهم می شود.

5 – زندان ها جز در موارد نقض حقوق بشر و یا دزدی و قاچاق و قتل كسی را نمی پذیرد و از زندان های مخوفی كه در دیگر كشورها وجود دارد و در آن روزنامه نگار به صرف عقیده ای مخالف آنچه در امور جاری مملكت رخ می دهد و یا عده ای به خاطر داشتن مذهبی دیگر و یا دانشجویانی به خاطر ابراز عقیده و یا كارگرانی به خاطر احقاق حق از دست رفته و … خبری نیست

6 – با رعایت تمامی موارد حقوق بشر و در فضایی آزاد روسای مملكت انتخاب می شوند و به مردم خدمت می كنند، بدون آنكه ذره ای تخلف صورت گیرد

7 و 8 و 9 و … تا بخواهیم می توانیم به این فهرست اضافه كنیم كه نشان از تعامل كامل بین دولت و مردم را نشان می دهد، آن وقت نمی دانم از كجا و طبق چه مداركی از ستم و سخن می رانیم كه بیداد می كند؟!

اگر جمله كورش كبیر را درست هم بدانیم باز هم برای ایران حتما علت دیگری وجود دارد كه باران نمی بارد. چرا غرض ورزی می كنیم و همه چیز را به ستم نسبت می دهیم؟ اگر باز هم قانع نشدید می توان به موارد بیشمار دیگری نیز اشاره كرد كه نشان از رعایت قانون اساسی دارد.

مصادیق آزادی و عدالت و بیان آزاد و اندیشه ی متفاوت كه در جای جای كشور به وضوح دیده می شود و نمی خواهد برای آوردن دیگر نمونه ها وقتی از شما عزیزان گرفته شود.

در پایان ذكر این نكته لازم است كه نه باریدن باران و نه نباریدن آن ربطی به ستم و ظلم ندارد پس بی خود یقه گیری نكنیم.

جانتان خوش

سرزمین مان پر بركت باد

د.ج

 

Advertisements
این نوشته در حقوق بشر ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

Please log in using one of these methods to post your comment:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s